Tatlı Dükkanına Hoşgeldiniz

Posted on April 15, 2013

0


15042013 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

Tatlı Dükkanı, Shinezone’ın yeni Facebook oyunu. Şu anda, bu oyunu sosyal ağ üzerinden Uygulama Merkezinin ana sayfasında bulabilirsiniz.

tatli

Tatlı Dükkanı, oyuncuların yeni iş yeri açan pastaneci rolüne girdikleri basit bir yönetim oyunudur. Oyuncular, malzemeleri toplayıp değişik tariflere göre çeşitli ürünler yaparak tatlı ikram seçenekleriyle müşterilerini memnun edebilirler ve süreç içinde para kazanabilirler. Tatlı Dükkanının oynanış şekli diğer bildiğimiz Facebook “Sim” oyunlarıyla aynıdır. Oyuncuların görevi, tariflerde kullanabileceği birkaç dakikada büyüyen bitkiler yetiştirip, hasat etmek daha sonra da elde ettiği bu malzemeyle mükemmel yemekler yapmak.

Örneğin, buğday bahçeden hasat ediliyor, un yapmak için değirmene yollanıyor ve daha sonra tariflerde kullanılıyor. Bahçelerde sadece bitki yetişmiyor, oyuncular aynı zamanda özel raflarda her birkaç dakikada süt ve şeker gibi temel malzemeleri de bulabiliyorlar. Bu tür oyunlarda olduğu gibi, oyuncular dükkanlarını istedikleri gibi işletebiliyorlar ancak hızlı ilerlemeleri için bir dizi macera yaşamaları gerekiyor. Oyun içinde açıklama yapan bir not ya da kişi olmadığı için oyuncular sık sık aynı şeyleri yapmak zorunda kalabiliyorlar ve bu yüzden bir süre sonra bu maceraları takip etmek heyecan verici, ilginç olmaktan çıkıyor ve zevksiz bir hal alıyor. Oyuncular kendi tariflerini ne kadar sık yaparlarsa tariflerinin yıldız seviyesi o kadar artıyor.

Oyuncular belli bir seviyeye ulaştıklarında  tariflerini daha hızlı hazırlayabiliyorlar. Üç yıldız derecesini geçtiklerinde ise, oyuncular tariflerine ekstra malzemeler ekleyebiliyorlar. Örn; kurabiye üzerine reçel sürmek gibi.

tatli2

Genel olarak, Tatlı Dükkanı basit bir oyun. Oyun kötü bir oyun değil ama ilginç olduğu da söylenemez. Oyunun resmi Facebook sayfasına bakılırsa bazı kullanıcıların oyunun çalışmasıyla ilgili konularda şikayetlerinin olduğu görülüyor. Test sırasında oyunun sorunsuz çalıştığı görüldü, ancak hata düzeltme mesaj sayısı bazı endişeler yarattı. AppData, sosyal oyunlar ve geliştiriciler izleme hizmeti ile Tatlı Dükkanının ilerlemesini takip edebilirsiniz.

Advertisements