WiFi 2012′de Satış Rekoru Kırdı

Posted on December 29, 2012

0


29122012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

Mobil cihazlarının yaygınlaşmasıyla birlikte  2012 yılında WiFi cihazları beklenenin üstünde bir artış göstererek satış rekoru kırdı.  Bu satış rekoruyla birlikte WiFi cihazları güvenilirlik ve sağlamlık açısından kendilerini bir kez daha kanıtlamış oldular. Günümüzde mobil ağların artışının farkında olan WiFi, bu teknolojilerin gelişimini yakından takip ederek kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir.

ABI Research’ün yaptığı araştırmaya göre, 2012 yılının WiFi için en iyi yıl olduğu belirtildi. Yapılan araştırmalar, WiFi özelliğine sahip cihaz sayısının 5 milyara ulaşarak WiFi’nin satış rekorlar listesine birinci sıradan girdiğini gösteriyor.  2013 yılında 2 milyar kadar yeni WiFi cihazın daha gelişiyle WiFi özelliğine sahip cihaz sayısının 7 milyara ulaşması bekleniyor. Ayrıca araştırma, WiFi cihaz sayısının 2017 yılında 20 milyara ulaşacağına dair bir öngörüde de bulunuyor.

Mobil ağların daha da yaygınlaşmasıyla birlikte birçok cihaz birbirleriyle daha da fazla etkileşim içerisine giriyor. Bu süreç içerisinde biz kullanıcıların da bu etkileşimden etkileneceğini söylemek mümkündür.

wifi-logo

Advertisements