Facebook Antivirüs Mağazası Mobilde

Posted on October 22, 2012

0


22102012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

Facebook kullanımının mobil cihazlarda da yoğun olarak artması sonucu Facebook’un antivirüs mağazası mobil alana da taşındı.

İlk korunması hedeflenen yazılım Android. İOS türü platformlara göre zararlı yazılımlara daha savunmasız kalan Android, Facebook için büyük bir başarı olsa da, güvenliğini sağlama açısından büyük bir dezavantajı.

Facebook kullanıcılarının birbirleriyle çok etkileşim içerisinde olması da virüsün kolayca yayılmasını sağlamaktadır. Bu yüzden, Facebook kendi kullanıcılarına çeşitli güvenlik araçları sunmaktadır. Facebook’taki antivirüs mağazasının genişletilmesi ile bugün antivirüs hizmeti sağlayan 12 firmaya, 7 güvenlik şirketi daha katılıyor. Bu firmalar sayesinde günlük olarak trilyonlarca tıklama gözden geçiriliyor, filtrelenerek sorgulanıyor. 6 ay önce açılan antivirüs mağazası şu ana kadar yaklaşık 30 milyon ziyaretçi tarafından görüldü.

Antivirüs mağazasına; Avast, AVG, Avira, Kaspersky, Panda, Total Defense, Webroot, Microsoft, McAfee, Norton, TrendMicro ve Sophos firmaları hizmet veriyor. Yazılımlar 6 ay boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

Mobil cihazınızı koruyun!

20121023-124532.jpg

Posted in: digital media