Değişen Dünya Normalleri İş’te Online’da Konuşuldu

Posted on May 18, 2012

0


18052012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

Online yaşam stillerinden ticareti internet üzerine taşımaya kadar birçok konunun konuşulduğu konferans, 12 Mayıs 2012 Cumartesi günü, Doğuş Üniversitesi Gözaçan Kültür Merkezi Acıbadem’de gerçekleşti.

İş’te Online 2012 konferansının açılışını yapan Bilginet  Genel Müdür Yardımcısı ve Eticad Genel Sekreteri Merter ÖZDEMİR, gerçek normal ve değişen normal kavramlarını, verdiği ilginç örnekler ile anlattı. Sonrasında, organizasyon sponsorlarından Paypal Ülke Direktörü Kıvanç ONAN ve  İş Sistemleri Direktörü Ahmet ESGİN, digital dünya ve sistemlerdeki yeniliklerinden bahsetti.
Ardından sözü alan Fyonk.com’un kurucusu M. Deniz OKTAR, silikon vadisinden canlı bağlantı ile, Udemi.com’un kurucusu Eren BALİ’ye bağlanarak konukların da katılımı ile online bir konferans gerçekleştirdiler.
Ayrıca, konferansta iki panel gerçekleştirildi. İlk panelde, İnternet Stratejisti Atıf ÜNALDI’nın moderatörlüğünde,  Vatan ve Milliyet Dijital Medya Başkanı Kıvan ODABAŞI ve BeyazAY Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Lokman AYVA, Pusula Yayıncılık CEO’su Mehmet ARSLANTUNALI konuk oldular. Keyifli bir sohbetin yaşandığı oturuma Lokman AYVA’ nın “Dünya sadece standart insan modeline göre programlanmış, engelli vatandaşlarımız bu programa dahil edilmemiş “ sözleri damgasını vurdu.
İkinci panel de ise; Yazar Anıl Altaş moderatör koltuğundaydı. Konukları arasında Mine ATALAR (minush.net), Lutfi GÜNDÜZ (balerin.com) ve Cebit fuar direktörü Murat Özer olan panel, başarılı girişimleri konu aldı. Dinleyiciden tam not alan panel, e-ticaret işletmelerinin satışlarını artırmanın formülleri ile doluydu.
Organizasyonun sponsor konuşmacıları arasında yer alan, Dekatlon Buzz’un Kurucu Ortağı Samet Ensar SARI, Microsoft Office Grubu Pazarlama Müdürü Atalay AKTAŞ , Mobiltim Yönetim Kurulu Üyesi Ozan ÖZGÜR, Revotas CEO’ su Övünç YAYLAGÜL ve Turkcell Mobil Ticaret Yöneticisi Erkan TAŞ hazırladıkları sunumları konuklar ile paylaştılar.
Programın son bölümü de ise, katılan tüm konuk ve konuşmacılara teşekkür ederek sahneye çıkan Bilginet  Genel Müdür Yardımcısı ve Eticad Genel Sekreteri Merter ÖZDEMİR gün boyu konukların aklına takılan tüm soruları cevaplayarak e-ticaret ve ekosistemi hakkında bilgi ve birikimlerini aktardı.
Konferans sonrası basın açıklaması yapan Merter ÖZDEMİR, “Değişen dünyada normal kelimesinin parametresinin zaman, 10 yıl geriye gittiğimizde nasıl bir çok şeyin değiştiğini görüyorsak 10 yıl ileriden de günümüze bakabilmeyi öngörmeliyiz. Planlarımızı uzun vadeli yaparak yaşadığımız günün gerisinde kalmamalıyız. Bundandır ki bütün yapılanmalarımızı teknolojinin bize sağladığı kaldıraçları çok iyi kullanarak yapmalıyız.  İş’imizi ONLİNE ortamlara taşımalı ve internetin sihirli potansiyelinden firmalarımıza katkı sağlamalıyız. 2023 Planları dahilinde onlarca dünya markasının ülkemizden çıkacağını ve bu firmaların büyük kısmının e-ticaret firmaları olacağı kanısındayım.” diyerek sözlerini tamamladı.
Advertisements
Posted in: teknoloji