IBM’in Akıllı Şehirleri Kanyon’da

Posted on May 17, 2012

0


17052012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

Dünyanın dört bir köşesindeki şehirlerden IBM’in somut başarı örneklerinden oluşan “Akıllı Şehirler Olmadan Önce” isimli sergi, 26-31 Mayıs tarihleri arasında Kanyon Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşacak. Sergide; eğitim, gıda, trafik, güvenlik, sağlık, ulaşım, enerji gibi konu başlıklarını “öncesi ve sonrası” olarak yansıtan 11 infografik uygulama ve fotoğraf yer alacak.

15 Şubat’ta Swissotel’de düzenlenen IBM Türk’ün en büyük yıllık etkinliği Çözümler Zirvesi 2012’de de katılımcılara gösterilen ve büyük beğeni toplayan “Akıllı Şehirler Olmadan Önce” sergisi İstanbul Levent’teki Kanyon Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşuyor. IBM sergisi, Kanyon’un en alt katındaki açık alanda, 26-31 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek.

IBM’in 2008 yılında İstanbul’da duyurduğu Akıllı Dünya vizyonunun bir bileşeni olan Akıllı Şehirler teması, günümüzde şehirlerin karşı karşıya olduğu pek çok sorunu çözmek üzere şehirlerin işleyiş düzenine akıllı yeni teknolojik çözümler eklenerek iyileştirilmesi üzerine kurgulu. Dünyanın değişik şehirlerinde de sergilenen “Akıllı Şehirler Olmadan Önce” isimli sergi ise dünyanın değişik ülkelerindeki IBM Akıllı Çözüm uygulama örneklerini ve başarı öykülerini yansıtan bilgileri ve fotoğrafları içeriyor. İstanbul’daki sergide; eğitim, gıda, trafik, güvenlik, sağlık, ulaşım, enerji gibi konu başlıklarını “öncesi ve sonrası” olarak yansıtan 11 infografik uygulama ve fotoğraf yer alacak.

Sergiyle eş zamanlı olarak sosyal medya üzerinden altı hafta sürecek ödüllü bir yarışma düzenlenecek. Yarışmada katılımcılara sosyal medya üzerinden “Şehrinizin hangi sorunlarını tarihe gömmek istersiniz?” sorusu sorulacak. Katılımcılar IBM Türk Facebook sayfasında “Tarihe Yolla” uygulaması üzerinden “tarihe gömmek istedikleri kentsel sorunların” fotoğrafını paylaşacak.

IBM’in Akıllı Dünya ve Akıllı Şehirler vizyonu ve Akıllı Şehir çözümleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.ibm.com/smarterplanet/tr ve http://www-05.ibm.com/tr/smarterplanet/outcomes/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Posted in: teknoloji