Los Angeles Web Series Festival’de Men e Men “En İyi Komedi Web Dizisi”

Posted on May 11, 2012

0


11052012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

Los Angeles Web Series Festival’de Men e Men “En İyi Komedi Web Dizisi”, Murat Karakaş ve Genco Çağlar, “En İyi Başrol Erkek Oyuncu” seçildi

TÜRKİYE’NİN EN UZUN SÜRELİ İNTERNET DİZİSİ “MEN E MEN”, LOS ANGELES’TAN 3 ÖDÜLLE DÖNDÜ

İnternet ve sosyal platformlar üzerinde 2010 yılında yayına başlayan ve gördüğü yoğun ilgiyle Türkiye’nin en uzun süreli internet dizisi haline gelen Men e Men, tüm dünyadan 400’ün üzerinde web dizisinin yarıştığı Los Angeles Web Series Festival’de üç ödülün sahibi oldu. Men e Men “En İyi Komedi Web Dizisi” seçilirken, oyuncular Murat Karakaş ve Genco Çağlar “En İyi Başrol Oyuncusu” ödüllerinin sahibi oldu.

Türkiye’nin ilk dijital dizilerinden Men e Men, 2010 yılı Nisan ayında internet ve sosyal platformlar üzerinden seyirciyle buluştu. Murat Karakaş ve Genco Çağlar’ın rol aldığı dizi yoğun ilgi görerek, haftada 10 bini aşkın izleyici kitlesine ulaşmayı başardı.  Türkiye’nin en uzun süreli internet dizisi ünvanını da kazanan Men e Men, web dizilerinin yarıştığı Los Angeles Web Series Festival’e katılan ilk Türk yapımı olarak, festivalin üç ödülüne layık görüldü.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Los Angeles Web Series Festival’de 400’ün üzerinde proje yer aldı. Men e Men’in de aralarında bulunduğu 130 yapım finale kalarak, festival boyunca gösterim hakkını kazandı. Men e Men, 6-8 Nisan 2012 tarihlerinde Los Angeles Radisson Hotel’de gerçekleşen finalde izleyicilerin ve jürinin beğenisini kazandı.  8 Nisan gecesi düzenlenen törende Men e Men, “En İyi Komedi Web Dizisi” ve “En İyi Başrol Oyuncusu” olmak üzere üç ödüle layık görüldü.

İki kafadarın komik maceraları

Bir holdingin çağrı merkezinde çalışan Genco ve Murat’ın komik maceralarıyla başlayan Men e Men dizisinin yeni bölümlerinde iki kafadar çalıştıkları holdingden ayrılıp yepyeni maceralara yelken açtı. İkili, içinden çıkılmaz olaylar, para hırsının getirdiği fenalıklar, karşı cins ile yaşanan başarısızlıklar ile izleyicilerine eğlenceli anlar yaşatıyor. İnternet kullanıcıları tarafından yoğun ilgi gören dizi zaman zaman ünlü oyuncuları ve sosyal medyanın ünlü isimlerini de konuk ediyor.

Men e Men,  http://www.menemen.tv,  www.facebook.com/menementv, http://www.twitter.com/menementv ve  www.sebastiyan.mynet.com adreslerinden izlenebiliyor.

Posted in: sosyal medya