Canlı Audio-Video Performansı için hazır mısınız?

Posted on May 10, 2012

0


Performans
12 – 13.06.2012
VJ Fest Istanbul:Martin Mayer&Quirin EmplBeyoğlu’nda Hazzo Pulo Pasajı, İstiklal Caddesi NO:116
Goethe-Institut Istanbul ve
VJ Fest İstanbul
işbirliğiyle

Münih’te yaşayan Martin Mayer&Quirin Empl, bu yıl beşincisi 12-16 Haziran’da düzenlenen Uluslararası Canlı Audio-Video Performans Festivali’nde, mimari formlar kullanarak gerçekleştirdikleri etkileyici grafik ve ışık enstalasyonlarından oluşan sıradışı multimedyal yapıtlarını sergileyecekler.
VJ Fest Istanbul, her yıl tüm dünyadan video performans sanatçılarını, yapıtlarını sunmak ve sanatları ve teknikleriyle ilgili bilgilerini paylaşmak üzere bir araya getiriyor. Festival sırasında, konuyla ilgilenenler için, Veejaying ile ilgili bilgilendirme ve VJ tekniklerini geliştirme hedefli sunumlar yapılıyor ve atölyeler düzenleniyor. 12-13-15-16 Haziran’daki atölyeler Koza Görsel Sanatlar Derneği’nde ücretsiz.
Bu sene İstiklal Caddesi’nde ve Peyote’de sokak müziği ve video yansıtma, graffiti, işitsel-görsel canlı performanslar, VJ-DJ eylemleri düzenleniyor. Detaylı bilgi için http://vjfestist.org.

Bu yıl multimedya sanatçıları Martin Mayer&Quirin Empl VJ Fest’e katılıyorlar ve sanatlarını “mapping” yoluyla Hazzo Pulo’daki eski mimariyi dışarıdaki sesi ve canlı müziği kullanarak görsele çevirecekler. Sanatçılar, mekansal koşullarla ve mevcut mimariyle yakın bir ilişki kuran yaklaşımlarıyla, bir mekanın biçimini ve özelliklerini kaydediyor ve yeniden kuruyorlar. Mekanı tanımlayan verilerdeki değişiklikler, dinamik şekilde sensör verileriyle bağlantılandırılıyor ve eş zamanlı olarak video projektörleri ile gerçek mimariye yeniden aktarılıyor. Bu şekilde, kullanıcıya bağlı, görsel bir mekan tasarımı ortaya çıkıyor.