Turkcell Grup BIS Day etkinliği 19 Nisan’da gerçekleştirildi

Posted on April 30, 2012

0


30042012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

İş zekası sektöründe SAP’nin SAP BusinessObjects çözümlerinde ilk Gold partner’ı ve aynı zamanda SAP Eğitim Partneri olan Metric Technology, 19 Nisan 2012 tarihinde İstanbul Marriott-Asia Oteli’nde Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in düzenlediği “Turkcell Grup BIS Day” etkinliğini gerçekleştirdi.

Yarım gün süren etkinlikte, Turkcell Grup Şirketleri, İş zekası çözümlerinde uygulamış oldukları projeleri sundular. Etkinlik sonunda yapılan eğlenceli bir yarışma ile çekilişle Metric Technology tarafından bir katılımcıya IPAD hediye edildi.

Etkinlik; Turkcell sunumlarının yanısıra SAP COO Uğur Candan’ın “Yakın Gelecekte İş Zekası ve Oyunun Kuralları değişiyor” konulu sunumuyla devam etti. Candan, İş Zekası ile ilgili taşları yerinden oynatacak teknolojik dönüşüm üzerinde durdu. Metric Technology Yönetici Ortağı Barış Çekiç ise “Gerçek Zamanlı İş Zekası ve SAP HANA Bellek İçi Teknolojiler başlıklı sunumunda SAP BusinessObjects Event İnsight ve SAP HANA ile firmaların zamanında aksiyon alarak her geçen anı verimli kullanarak karlı ve sürdülebilir başarı elde edebilmenin yollarını katılımcılar ile paylaştı. Sunumlar sonrasında Metric Technology tarafından düzenlenen küçük bir yarışma ve çekiliş ile etkinlik sona erdi.

Advertisements
Posted in: digital media