4SQ DAY’de Foursquare Türkiye kullanıcıları için “Check-In” zamanı

Posted on April 13, 2012

0


13042012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

16 Nisan 2010 tarihinde ilk defa Florida’da Foursquare üyelerinin bir araya gelmesiyle başlayan ve sonrasında uygulamayı hayata geçiren ekibin desteğini de alan 4SQ DAY (foursquare günü) bu sene ülkemizde ve dünyada tüm müdavimlerin bir araya gelmesini sağlayacak.

Foursquare, lokasyon bazlı çalışan bir sosyal ağ web sitesi, taşınabilir cihazlar için yazılım ve aynı zamanda bir oyundur. Kullanıcılar mobil site üzerinden, kısa mesajla -şu an için sadece ABD’de geçerli- ya da cep telefonları üzerine kurdukları Foursquare yazılımıyla bulundukları mekanları işaretliyebiliyor. Böylece kullanıcılar çeşitli puanlar ve rozetler kazanabiliyor.

Servis 2009 yılında Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai tarafından kuruldu. Dennis Crowley’ın önceki benzer bir proje olan Dodgeball’ı 2005 yılında Google’a sattı. Fakat Google 2009 yılında bu servisini kapattı. Foursquare Aralık 2011 tarihinde resmi kullanıcı sayısının 15 milyon olduğunu duyurdu. Şu anda ise 20 milyonun üstünde üyeye sahip ve an itibarıyla foursquare, Silikon Vadisi‘nin en gözde servisleri arasında yer almaktadır.

Foursquare gününün özellikle 16 Nisan tarihinde gerçekleşmesinin nedeni her yılın 4. Ayı olan Nisan ve 4’ün karesinin (squared) 16 olması.

Foursquare Türkiye ekibi tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenecek bu özel gün, YES! People’ın organizasyonuyla 16 Nisan gecesi Asmalı Mescit’te bulunan Lokal Asmalı’da kutlanacak.

Etkinlik sırasında küçük süprizler de olacak. Bundan önceki buluşmalar da olduğu gibi bu seneki buluşma için de özel bir rozet tasarımı hazırlandı.

Etkinlik eş zamanlı olarak Ankara, İzmir ve diğer illerde de gerçekleşecek.

Etkinlik Adı: 4SQ DAY

Tarih: 16 Nisan 2012

Yer : Lokal Asmalı – Asmalı Mescit Mah.  Müeyyet Sok. N:5 Tünel, Beyoğlu 0 212 245 57 43

Saat: 19:00-02:00

Katılımcılar: Tüm Foursquare kullanıcıları

Nasıl Katılırım:Etkinliğe katılmak isteyen kişilerin meetup.com’daki etkinliğe tıklayarak mutlaka RSVP (LCV) yapması gerekiyor.   Etkinliğe katılmak için etkinlik sayfasının sağ üst tarafında bulunan ‘Join Us’ butonuna tıklayabilir ve Facebook hesabınızla hızlıca bağlanarak RSVP yapabilir. Kayıtlı olan kullanıcılar ise ‘Will you attend?’in altındaki ‘Yes’i işaretleyerek RSVP yapabilirler.

Detaylı bilgi için: http://4sqturkiye.com

Advertisements
Posted in: sosyal medya