İletmeden önce düşünmek gerekli

Posted on April 10, 2012

0


10042012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

Sosyal medya ile birlikte gelen “ileti paylaşımı” eylemini düşünerek gerçekleştirmenin önemini bu infografik  güzel bir şekilde anlatıyor.

Social Media Innovation tarafından hazırlanan infografik, sosyal medyanın her geçen gün gelişimini istihdam, güvenlik, sansür vb. konular açısından ele alıyor.

İstihdam açısından; İşverenlerin %45’inin sosyal ağlar aracılığı ile iş başvurusunda bulunacak adayları araştırdıklarını gösteriyor. Sosyal ağlardan biri olan Facebook %31’lik oran ile, işverenler tarafından ilk bakılan site olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle işe başvuracak adayların kaçının içki ve benzeri durumları içeren içerikleri paylaşımını dikkate alıyorlar.

Güvenlik açısından; Facebook kullanıcılarının %75’i kişisel sayfalarının gizlilik ayarlarını düzenlerken, %42’sinin bu ayarları düzenlemediği görülüyor.

Örneğin, Jr Smith kendi kişisel sayfasından kız arkadaşının uygunsuz fotoğraflarını paylaştığı için NBA tarafından 25.000 dolar para cezasına çarptırılmış.

Sosyal ağ kullanıcıların %65’i güvenlik ayarları sayesinde kendini rahat hissetmesine karşın gene de bu konuda endişeli olduklarını dile getiriyorlar.

Daha fazla bilgi için infografiğe göz atınız.

Posted in: teknoloji