Amerika’da 2012 yılının en trend mesleği

Posted on March 22, 2012

0


22032012 Yayınlandı / Published @ sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

İnternetin ve internet alanında var olan yeniliklerin gelişimi ile var olan bazı meslek türleri daha da ön plana çıkmakta.

Amerika’da 2012 yılının en trend mesleklerinden biri de özellikle sosyal medyanın, mobil uygulamaların artmasıyla birlikte “web geliştirme” alanında kendini göstermektedir. İnfografikte verilen bilgiye göre, bu yükselişten ötürü firmalar da  %35’lik bir oran ile yeni web geliştirme/web tasarım becerilerine sahip olan kişiler ile çalışmayı tercih etmektedir.

Sektör temelli bakacak olursak; son yıllarda mobil cihaz teknolojisinin gelişimi, mobil uygulamalarının sayısının ve çeşidinin artışına sebep olmuştur. Hatta çoğu geliştiriciler (developers) sadece mobil sektörüne hizmet etmektedirler. İnfografikte, mobil geliştiricilerin %7,2’lik bir orandaki bu artışı ile birlikte kazandıkları ücretlerdeki artışları da net bir şekilde ortaya konmaktadır.

Şirket temelli baktığımızda; web geliştiriceleri Amerika’da daha çok Groupon, Facebook, Apple, Google gibi dev teknoloji firmalarına hizmet vermektedir. Bu hizmetler karşılığında da firmalardan birçok fayda sağlamaktadırlar.

Web geliştiricilerin sağladığı faydalar ve diğer bilgiler için infografiği inceleyebilirsiniz.

Advertisements