Tekno kızlar İstanbul’da buluştu!

Posted on December 9, 2011

0


Her ayın ilk Salı günü BİE’de gerçekleştirilecek Girls in Tech buluşmalarının ilki Fütürist Ufuk Tarhan’ın konuşmasıyla başladı.

Teknolojiye meraklı profesyonel kadınların buluşma noktası Girls in Tech (GIT) İstanbul, Bersay İletişim Enstitüsü’nde gerçekleştirdiği toplantı ile kapılarını üyelerine açtı.

İlk toplantının konuğu, Fütüristler Derneği Başkanı, M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nin kurucu ortağı Ufuk Tarhan, keyifli konuşması ile güne damgasını vurdu.  Kariyeri ile ilgili ipuçları paylaşan ve dijitalleşmenin önemine değinen Tarhan, bir konuda derinleşirken bu konunun teknolojiye dokunan tüm alanlarında bilgi sahibi olunmasının dijital çağda insanı farklılaştıracağını aktardı.

Girls in Tech platformunun İstanbul’da hayata geçirilmesini sağlayan Zeynep Baktır ise yazılımcılardan sosyal medya uzmanlarına, tasarımcılardan yayıncılara ve yeni nesil ürün ve marka yöneticilerine; teknolojiyi hayata değer katmak üzere üreten ya da kullanan tüm kadınların profesyonel gelişimlerine ve yenilikçi girişimlerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

Girls in Tech İstanbul buluşmaları, her ayın ilk Salı günü Bersay İletişim Enstitüsü’nde gerçekleştirilecek.

Detaylı Bilgi İçin: Zeynep Baktır

zeynep@girlsintech.net  / 0 530 402 2383

Twitter.com/girlsintechist

Facebook.com/girlsintechist

GIT Hakkında

Networking etkinlikleri, kariyer fuarları, yuvarlak masa toplantıları, eğitimler, seminerler ve mentor programları ile farklı sektörlerde çalışan binlerce üyesine dünyadaki 57 şubesinde profesyonel ve kişisel gelişim imkânı sunan GIT, İstanbul ‘da da daha çok kadını dijital teknolojinin büyülü dünyasına davet etmektedir.

Kaynak: Basın Bülteni

Girls in Tech İstanbul etkinliğinden foto album

Gİrls in Tech @ Istanbul Buluşması – Sosyalmedyaport.com – Yazar: Berna Ekim

Advertisements