“Dijital Fırça” by Başar HATIRNAZ

Posted on September 12, 2011

0Fotoğraf ile resmin dansı;

‘’D İ J İ T A L  F I R Ç A’’

Fotoğraf mı, resim mi? Teknolojinin sağladığı olanak mı, yetenek mi? Tüm soruların yanıtı, Galata Kule dibinde 12 Eylül’de.

Fotoğrafın gerçekliğini bozmadan, resmin masalsı gizeminin kapılarını aralayan ve ilk eserlerini ASLINDA FOTOĞRAF adında sergileyen Başar Hatırnaz’ın üçüncü kişisel sergisi Dijital Fırça, 12 Eylül’de sanat severlerle buluşuyor.

İlk sergisinin ardından çalışmalarına aralıksız devam eden Hatırnaz, ortaya çıkartmış olduğu akıma henüz bir isim vermemekle birlikte “fotoğrafla resmin dansı” diyor.

Uzun yıllardır fotoğraf sanatının içinde yer alan ve Yeditepe Üniversitesi’nde fotoğraf dersleri de veren Hatırnaz, çektiği fotoğrafları dijital ortamda işlerken, keşfettiği bu sihirli dokunuşları tıpkı bir ressamın fırçasından çıkmış gibi incelikle işliyor. Fırça darbelerini eserlerinin her detayına yayan sanatçı, günlerce sabırlı ve titiz bir çalışmayla eserleri oluşturuyor. Hatırnaz, daha once büyük beğeni toplayan “ASLINDA FOTOĞRAF” adıyla açtığı iki serginin ardından, “DİJİTAL FIRÇA” adıyla yeni sergisini, değişik müzik ve sanat projelerine ev sahipliği yapan Atölye Kuledibi’nde açıyor.

İstanbul’un simgelerinden tarihi galata kulesi’nin hemen bitişiğinde olan Atölye Kuledibi; ressam, müzisyen, yazar, sinemacı, fotoğrafçı, oyuncu, gazeteci, doktor, akademisyen ve öğretmenlerin vazgeçemediği; yerli ve yabancı grupların müdevimi olduğu bir mekan.

Sergi, 12 Eylül 2011 Pazartesi günü saat 19.00’da açılacak ve 12 Ekim 2011 tarihine kadar açık kalacak.

Ayrıntılı Bilgi;

Atölye Kuledibi/ Galata Kulesi Sokak, 4/1, Beyoğlu, İstanbul

0212 243 7656 / 0530 204 8264

Kaynak: Basin Bulteni

Arkadaşım Başar Hatırnaz’ın bir sonra ki sergisini dört gözle bekliyorum, sergi açılışından kareler 🙂

Ben (solda) ve Başar Hatırnaz (sağda)

Posted in: Uncategorized