Miller Freshtival Coşkusu!

Posted on May 29, 2011

0Miller’ın bu sene üçüncüsünü düzenlediği Freshtival, 28 Mayıs’ta Maçka Küçükçiftlik Park’ta İstanbul’da ki kötü hava koşullarına rağmen canlılığını ve tazeliğini korudu. Freshtival’da, dans ve house müziğin ilk dönem öncülerinden kabul edilen, efsanevi İngiliz elektronika ikilisi Leftfield’ın yanısıra, soul müziği günümüze taşıyan enerjik melodileriyle Noisettes, hareketli sahne performansları ve etnik müziği elektronikayla birleştiren tarzlarıyla dikkat çeken İspanyol grup Crystal Fighters sahne alacak. Türkiye’den “Meczup” ile çok kısa sürede on binlere varan bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran Can Bonomo, indie, elektro ve disko türlerini bir arada harmanlayan Türk grubu Bon Mod ve Music Factory 2010’un genç yıldızlarından Bils, Hank Punky, DJ TNT ve Klang & Jager da performans sergiledi.

Festival giriş alanında @nerdworking ekibinin hazırlamış olduğı GATE adlı interaktif mimari proje festivale yenilikler getirdiğini düşünüyorum. Bu tarz projelere her festivalde ihtiyaç var. Bu proje, mekan ve kişi arasında bir etkileşim oluşturmaktaydı.

Aynı zamada aynı ekip tarafından hazırlanan interaktif oyun projesi de festivali daha da eğlenceli kılmaktaydı. Ekip hepimizin bildiği Space Invaders shoot’em up tarzı oyunlardan esinlenerek festivalin konseptine uygun yeni bir uyarlama ile projeyi ortaya koymaktadır.  Oyunda kullanıcı ses ve komutları ile bira şişelerini vururken, vücut hareketi ile yukarıdan aşağıya doğru düşen öğelerden kaçmaya çalışır.

@nerdworking ekibine davetiye için teşekkürlerimi sunarım 🙂

Festivalden kareler 🙂

Advertisements
Tagged: ,
Posted in: Uncategorized